Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Saint Vincent i Grenadyny

Saint Vincent i Grenadyny

Saint Vincent i Grenadyny stanowią polityczną całość, ale krajobrazowo bardzo się różnią. Każda wyspa jest niezwykła i każda posiada swój niepowtarzalny czar. Niewątpliwie magnesem przyciągającym turystów są piękne plaże, możliwość podziwiania podwodnego świata, w tym pięknych raf koralowych, oraz niesamowita atmosfera Karaibskich wysp i gościnność tubylców.

INFORMACJE PODSTAWOWE:  Saint Vincent i Grenadyny to niewielkie wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim położone w Archipelagu Małych Antyli oraz części Archipelagu Grenadyny. W skład państwa wchodzi główna wyspa Saint Vincent oraz około 100 mniejszych wysepek zwanych Grenadynami.  Saint Vincent i Grenadyny są monarchią, wchodzącą w skład brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Głową państwa jest królowa brytyjska reprezentowana przez gubernatora generalnego. Wyspę Saint Vincent zdobi położony w północnej części wyspy czynny wulkan Soufrière. Erupcja z 7 maja 1902 r. spowodowała śmierć wielu osób.  Podczas ostatniego wybuchu wulkanu w 1979 r. nie było ofiar. Stolicą i zarazem głównym portem tego karaibskiego państwa jest Kingstown. Miasto jest głównym ośrodkiem przemysłu spożywczego, chemicznego i bawełnianego kraju oraz ważnym centrum turystyki.

WARTO WIEDZIEĆ:

Język: Językiem urzędowym jest język angielski. Można również usłyszeć język patois – język jamajski (nazywany lokalnie Patois lub Patwa) na bazie języka angielskiego, używany na Jamajce oraz przez diasporę jamajską w różnych częściach świata (gł. w Wielkiej Brytanii i USA).

Przepisy wjazdowe: Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu jest paszport.

Waluta: Obowiązującą walutą jest dolar wschodniokaraibski (XCD), 1 XCD = 100 centów

Szczepienia i służba zdrowia: Szczepienie przeciw żółtej febrze jest wymagane od osób przyjeżdżających z Afryki lub Ameryki Łacińskiej. Zalecane jest szczepienie przeciw żółtaczce. W nagłych wypadkach można uzyskać bezpłatną pomoc w General Hospital w stolicy kraju. Wizyta w prywatnej klinice kosztuje od 80 USD.

Informacje dla kierowców: Należy uzyskać na podstawie ważnego prawa jazdy miejscowe tymczasowe prawo jazdy. Koszt – 50 USD, można je uzyskać m.in. w wypożyczalniach samochodów. UWAGA: Ruch lewostronny.

Święta: Nowy Rok, 14 marca – Dzień Bohaterów Narodowych, Wielki Piątek, Wielkanoc, 1 maja – Święto Pracy, Whit Monday (poniedziałek po Zielonych Świątkach), 1 lub 2 tydzień czerwca – karnawał, 27 października – Dzień Niepodległości, 25-26 grudnia – Boże Narodzenie.

Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Martynika

Karaiby

Martynika

Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy egzotyczne widoki, czuć miękki piasek pod stopami i podziwiać z pokładu luksusowego jachtu przepiękne... więcej »

zobacz więcej
Czarter jachtów Karaiby pod żaglami

Karaiby

Saint Lucia

Saint Lucia to jedna z najpiękniejszych wysp karaibskich. Większość wyspy pokryta jest tropikalnymi lasami oraz plantacjami bananów, które tworzą iście... więcej »

zobacz więcej
Saint Vincent i Grenadyny

Karaiby

Saint Vincent i Grenadyny

Saint Vincent i Grenadyny stanowią polityczną całość, ale krajobrazowo bardzo się różnią. Każda wyspa jest niezwykła i każda posiada swój... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru