REJSY I CZARTERY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Przekonujemy, że żeglarstwo to wspaniałe wakacje dla wszystkich.

Dzięki współpracy z ADAPTIVE SAILING Armanda Żukowskiego możemy obecnie zaproponować czartery i rejsy żeglarskie także osobom niepełnosprawnym !

Taki rejs to nie tylko teoria i praktyka żeglowania. To przede wszystkim nauka rozwiązywania problemów, nauka tolerancji, współdziałania i odpowiedzialności za innych.
Osobom niepełnosprawnym pokazujemy, że wiele codziennych kłopotów, tak bytowych jak i interpersonalnych, można rozwiązać przełamując własne uprzedzenia i fobie. Innymi słowy, rejs z ADAPTIVE SAILING to forma rehabilitacji utylitarnej prowadzonej przez instruktora na co dzień współpracującego z paraolimpijczykami.
 

 KIM JEST ARMAND ŻUKOWSKI

 

Armand Żukowski:  absolwent AWF Poznań, instruktor wielu dyscyplin sportu, certyfikowany organizator sportu niepełnosprawnych - od 15 lat współpracuje z SSI Start Poznań (Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów) a od 10 lat z Beskidzkim Stowarzyszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym.  W wyżej wymienionych stowarzyszeniach na co dzień zajmuje się:
- organizacją i prowadzeniem obozów sportowych dla niepełnosprawnych,
- organizacją Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w narciarstwie alpejskim i kolarstwie szosowym,
- prowadzeniem zgrupowań i wyjazdów kadry Polski Niepełnosprawnych na zawody Pucharu Europy w narciarstwie.

 
Prekursor organizowania wyjazdów żeglarskich dla niepełnosprawnych.  Pływak, ratownik i płetwonurek posiadajacy doswiadczenie w szkoleniu niepełnosprawnych w nurkowaniu. Współpracuje z wieloma niepełnosprawnymi instruktorami - zazwyczaj paraolimpijczykami.
 

 

JAK ORGANIZOWANE SĄ REJSY

 

Rejsy organizowane są na takich samych jachtach, z jakich korzystają osoby bez niepełnosprawności. Chcemy, aby uczestniczy rejsów zdobywali umiejętności przystosowywania się do istniejących warunków i pokonywania barier. Oczywiście każdy jacht wyposażony jest w podstawowy sprzęt ułatwiający funkcjonowanie (szeroki trap dla wózków inwalidzkich, specjalna winad mocowana do bomu, ławeczka bosmańska, liny, poręczówki i bloczki itd). Załoganci nie są przykuci do jachtu, uczestniczą w każdej części wspólnego życia załogi. Niektórym może się to wydawać trudne - wejście do pontonu, czy pływanie. Wierzcie nam, że to nie są poważne problemy. 

Niepełnosprawnym, na początku ich żeglarskiej kariery, proponujemy rejsy po Adriatyku (Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra). Niezwykle urozmaicone wybrzeże, wiele wysp i portów, przyjazny klimat w tym ciepłe morze, jest idealnym miejscem do nauki żeglowania i do odpoczynku.

Wyjazd z Polski odbywa się zawsze w piątki.
Na potrzeby rejsów z niepełnosprawnymi  ADAPTIVE SAILING posiada auto przystosowane do przewozu osób niepłnosprawnych. W sobotę rozpoczyna się rejs, który trwa do następnego piątku. Każdy załogant ma podczas takiego tygodnia okazję uczestniczyć w manewrowaniu jachtem, tak na silniku, jak i pod żaglami, na różnych stanowiskach, włącznie z dowodzeniem. Podczas krótkich, prowadzonych w bardzo przystępny sposób wykładów przedstawiamy teorię żeglowania, przepisy, zasady bezpieczeństwa i udzielania pomocy, podstawy nawigacji morskiej. 

Każdego dnia zatrzymujemy się w innym porcie. Czasem w ciągu dnia stajemy na kotwicy i robimy przerwy na zabawy w wodzie. Wieczór jest czasem na zwiedzenie okolicy i oczywiście, poznawanie lokalnej kuchni :)

Jeśli grupa ma już za sobą doświadczenie na jachcie i chce zakosztować innych wód, polecamy zimny, ale wspaniały Bałtyk - rejsy na Bornholm, lub wyprawy egzotyczne - Karaiby, Seszele, Tajlandię, czy Polinezję Francuską...

Sprawdź NAJCZĘŚCIEJ POJAWIAJĄCE SIĘ PYTANIA na temat rejsów dla niepełnosprawnych >>>

 

Imprezy proponowane przez ADAPTIVE SAILING:
- prowadzenie czarterów jachtów morskich dla całych załóg, w których składzie znajdują się
   osoby niepełnosprawne,

- prowadzenie czarterów dla całych załóg niepełnosprawnych z kompleksowym programem
   adaptacyjnym i turystycznym,

- organizacja rejsów dla osób indywidualnych - kompletowanie załóg na rejsy morskie.

 

 Zainteresowanych prosimy o kontakt przez poniższy formularz lub telefoniczny: 509 517 078 (Armand)

Rejsy dla niepełnosprawnych


PUNT CZARTERY RESJY SZKOLENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH


POWRÓT
Vademecum