Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Polityka Prywatności

Cenimy Twoje zaufanie, a Twoja prywatność jest dla nas bardzo ważna. Oznacza to, że zobowiązujemy się do ochrony danych osobowych, które nam przekazujesz.

Poniżej znajdziesz informacje w jaki sposób wykorzystujemy i przetwarzamy Twoje dane osobowe, jak wykorzystujemy pliki cookie oraz jak możesz się z nami skontaktować w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Nasze oświadczenie o ochronie prywatności odnosi się do wszelkiego rodzaju informacji gromadzonych za pośrednictwem naszych stron internetowych, poczty elektronicznej oraz mediów społecznościowych.

Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności, prosimy o zaprzestanie korzystania z naszych usług.

Spis treści:

 • Jakie dane osobowe zbieramy
 • Dlaczego zbieramy i jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe
 • Komu udostępniamy Twoje dane osobowe
 • W jaki sposób korzystamy z mediów społecznościowych
 • Jakie zabezpieczenia i procedury ochrony danych osobowych stosuje PUNT
 • Jak możesz kontrolować dane osobowe, które nam udostępniłeś
 • Kto jest odpowiedzialny za przetwarzanie danych osobowych w witrynie punt.pl i barki.pl
 • Jak długo przechowujemy Twoje dane osobowe
 • Oświadczenie o plikach cookie

Jakie dane osobowe zbieramy

Dane osobowe jakie nam przekazujesz

Nie możemy Ci pomóc np. w wynajęciu jachtu bez uzyskania Twoich danych osobowych. Zazwyczaj prosimy Cię o podanie kilku informacji: Twoje imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz adres zamieszkania. Będziemy również potrzebować Twoje obywatelstwo, numer dokumentu tożsamości, datę i miejsce urodzenia oraz rodzaj i numer uprawnień żeglarskich. Dane te są niezbędne, aby przygotować listę załogi. Niektóre z tych danych wykorzystujemy, aby ubezpieczyć Cię na czas imprezy turystycznej lub zarezerwować miejsce w autokarze. Zbieramy również informacje dotyczące Twoich płatności w celu właściwego wykonania usługi. W niektórych przypadkach będziemy również potrzebować kopii uprawnień żeglarskich.

Dane osobowe, które nam przekazujesz o innych

Możesz podróżować z rodziną lub innymi osobami towarzyszącymi, wtedy poprosimy Cię o podanie ich danych osobowych niezbędnych do wykonania usługi. Pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że osoby, których dane nam przekazałeś, są tego świadome i akceptują naszą Politykę Prywatności.

Dane osobowe, które zbieramy automatycznie

Nawet jeśli nie dokonasz rezerwacji, zbieramy określone informacje o Twoich odwiedzinach na naszej stronie www.punt.pl. Obejmują one: Twój adres IP, datę i godzinę wizyty na stronie, sprzęt, oprogramowanie lub przeglądarkę internetową, z której korzystasz, oraz informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, takie jak wersje aplikacji i ustawienia językowe. Możemy również zbierać informacje o kliknięciach i stronach, które odwiedziłeś.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane identyfikujące Twoje urządzenie mobilne, ustawienia i charakterystyki urządzenia, szczegóły lokalizacji, awarie aplikacji i inne działania systemowe. Kiedy dokonujesz rezerwacji, nasz system rejestruje, z jakich urządzeń i z jakich witryn dokonałeś rezerwacji lub wszedłeś na nasze strony internetowe.

Dane osobowe, które otrzymujemy z innych źródeł

Możemy również otrzymywać informacje o Tobie z innych źródeł. Przykładem może być zewnętrzny system mailingowy, który raportuje nam czy otworzyłeś wysłany do Ciebie mail, kiedy, z jakiego urządzenia, gdzie wtedy się znajdowałeś i co wzbudziło Twoje zainteresowanie, czyli w jakie linki kliknąłeś.

Dlaczego zbieramy i jak wykorzystujemy twoje dane osobowe

Główny powód, dla którego prosimy o podanie danych osobowych, jest całkiem prosty – pozwala nam realizować usługi, które u nas zamówiłeś. Dzięki nim potwierdzamy i zarządzamy Twoją rezerwacją jachtu, udziałem w szkoleniu lub rejsie. Wykorzystujemy Twoje dane osobowe, aby zrealizować zamówienie złożone w naszym sklepie, zarezerwować transfery załogi lub miejsce na przejazd do Chorwacji, ubezpieczyć Cię na czas imprezy.

Dodatkowo zapewniamy obsługę klienta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby udzielić Ci pomocy musimy mieć wgląd w Twoje dane osobowe, choćby po to aby szybko się z Tobą skontaktować w przypadku zdarzeń losowych.

Wykorzystujemy również Twoje dane do działań marketingowych. Jeśli wyraziłeś na to zgodę możesz otrzymywać od nas newslettery. Pamiętaj, że w każdej chwili masz prawo zrezygnować z otrzymywania informacji marketingowych – wystarczy kliknąć link „możesz się wypisać” znajdujący się w każdym newsletterze.

Kiedy bierzesz udział w działaniach promocyjnych, takich jak loterie czy konkursy, odpowiednie informacje będą używane do administrowania tymi promocjami.

Analizujemy Twoje ruchy na naszej stronie, aby przygotować zindywidualizowane oferty lub reklamy, które mogą pojawiać się na innych stronach internetowych / aplikacjach stron trzecich (w tym witrynach społecznościowych) – są to tzw. działania remarketingowe.

Twoje dane osobowe wykorzystujemy również w celach statystycznych, a także w celach analitycznych, aby lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby – wystarczy, że powiesz „chcę wynająć jacht jak w ubiegłym roku”, a my będziemy wiedzieli jaką ofertę należy przygotować.

Może się zdarzyć, że będziemy kontaktować się z Tobą, za pomocą poczty tradycyjnej, poczty elektronicznej, telefonu – wybór metody zależy od danych kontaktowych, które wcześniej nam udostępniłeś. Najczęściej komunikujemy się z tobą w celu:

 • udzielenia odpowiedzi na wiadomości, które do nas wysłałeś,
 • obsługi procesu rezerwacji, w tym podpisania umowy i uzupełnienia listy załogi
 • przypomnienia o dokonaniu płatności,
 • przesłania informacji przedwyjazdowych, przydatnych w planowaniu podróży i organizacji rejsu (np. boarding passu, informacji o bazie),
 • wysłania prośby o wypełnienie ankiety lub udzielenie opinii na temat naszych usług.

Komu udostępniamy Twoje dane osobowe

Z naszymi usługami są zintegrowane różne podmioty. Podstawowym celem jest udostępnienie danych w celu realizacji usługi wynajmu jachtu oraz zapewnienia właściwego poziomu usług dodatkowych.

W uzasadnionych przypadkach Twoje dane osobowe mogą być przekazane:

 • naszym partnerom handlowym w celu realizacji umowy na wynajem jachtu na terenie Polski, Unii Europejskiej lub poza nią – dotyczy to w szczególności Turcji, Czarnogóry, Tajlandii, Wysp Dziewiczych, Seszeli, Wysp Karaibskich lub Malediwów,
 • firmie PUNT CZARTERY Sp. z o.o.  organizującej szkolenia żeglarskie i rejsy,
 • instytucjom finansowym odpowiedzialnym za dokonywanie przelewów i płatności online,
 • agencjom ubezpieczeniowym,
 • firmom transportowym,
 • firmom kurierskim oraz Poczcie Polskiej,
 • firmie księgowej,
 • firmie przeprowadzającej egzaminy na patent żeglarski,
 • firmie udostępniającej dostęp do platformy e-learningowej,
 • firmie odpowiedzialnej za wysyłkę materiałów marketingowych w tym newsletterów,
 • firmie świadczącej usługi informatyczne i hostingowe,
 • tłumaczom, prawnikom, notariuszom,
 • odpowiednim władzom zatwierdzającym listy załogi,
 • stowarzyszeniu wystawiającemu certyfikaty (ISSA).

Dostawcy usług stron trzecich są związani klauzulami poufności i nie mogą wykorzystywać danych osobowych do innych celów.

Rodzaj danych osobowych jakie przekazujemy osobom trzecim jest uzależniony od rodzaju usług jakie wykonują np. rodzaj i nr. uprawnień żeglarskich otrzyma armator, który na tej podstawie wynajmie Ci jacht, oraz odpowiednie służby morskie zatwierdzające listę załogi.

O ile jest to wymagane przez prawo, udostępniamy dane osobowe organom ścigania lub instytucjom finansowym w celu wykrywania, ścigania i zapobiegania przestępstwom kryminalnym i oszustwom.

W jaki sposób korzystamy z mediów społecznościowych

Serwis społecznościowy facebook jest zintegrowany z naszą stroną punt.pl. Po zalogowaniu się do konta na facebooku możesz umieszczać wpisy na naszej stronie – opinie na temat usług (czarterów, rejsów i szkoleń) lub opinie na temat skipperów, komentarze do postów na naszym blogu. Wiąże się to z udostępnieniem Twojego imienia i nazwiska oraz zdjęcia profilowego z facebooka na stronie punt.pl. Masz również możliwość kliknięcia przycisku „Lubię to” lub „udostępniam” znajdującego się pod artykułem w blogu. Twój dostawca mediów społecznościowych może powiązać te informacje z Twoim kontem w mediach społecznościowych i ewentualnie zaprezentować Twoje działania na swoim profilu mediów społecznościowych, aby udostępnić je innym osobom w twojej sieci. Sposób działania Facebooka jest uzależniony od ustawień prywatności na Twoim profilu facebookowym.

Media społecznościowe wykorzystujemy również w celu promowania naszych produktów i usług np. poprzez działania remarketingowe.

Jakie zabezpieczenia i procedury ochrony danych osobowych stosuje PUNT

Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 o ochronie danych osobowych, używamy odpowiednich procedur bezpieczeństwa w celu ochrony danych osobowych, które nam przekazujesz. Wykorzystujemy również informatyczne mechanizmy zabezpieczeń w celu ochrony danych osobowych na naszych serwerach. Tylko upoważnieni i przeszkoleni pracownicy mają dostęp do danych osobowych w trakcie swojej pracy.

Jak możesz kontrolować dane osobowe, które nam udostępniłeś

Zawsze masz prawo do wglądu, aktualizacji i poprawy swoich danych osobowych wysyłając e-mail na adres: daneosobowe@punt.pl lub dzwoniąc do nas na numer 22 446 83 80.

Możesz również skontaktować się z nami, jeśli uważasz, że dane osobowe, które posiadamy, są nieprawidłowe, jeśli uważasz, że nie mamy już prawa do korzystania z danych osobowych lub jeśli masz inne pytania dotyczące wykorzystania Twoich danych osobowych i naszej polityki prywatności.

Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (obecnie jest nim Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

W każdej chwili możesz żądać przeniesienia swoich danych do innego podmiotu, który świadczy podobną usługę oraz masz prawo do bycia zapomnianym czyli w praktyce zażądać usunięcia Twoich danych osobowych.

Kto jest odpowiedzialny za przetwarzanie danych osobowych w witrynie punt.pl i barki.pl

Punt Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-791 ul. Stryjeńskich 15A 15B m 5 NIP 951-11-42-183, kontroluje i jest odpowiedzialna za przetwarzanie danych osobowych.

Jak długo przechowujemy Twoje dane osobowe

Nie będziemy przechowywać Twoich danych przez okres dłuższy niż jest to niezbędne do realizacji celów, w jakich są one przetwarzane. Bierzemy jednak pod uwagę wymagania ustawowe np. okres odpowiadający przedawnieniu roszczeń lub przepisy o rachunkowości. Wgląd w Twoje dane osobowe pozwala nam naliczyć zniżkę z tytułu stałego klienta lub na Twoją prośbę, wstecznie, potwierdzić opinię z rejsu.

Oświadczenie o plikach cookie

Plik cookie to niewielka ilość danych umieszczanych w przeglądarce komputera lub urządzenia przenośnego. Pliki cookie i inne technologie śledzenia mogą być wykorzystywane na naszych stronach internetowych punt.pl i barki.pl.

Informacje w ten sposób pozyskane służą głównie celom statystycznym. Pozwalają lepiej dostosować strony internetowe do oczekiwań i preferencji użytkownika. Pliki cookie nie służą identyfikacji użytkowników i na ich podstawie nie może być ustalana tożsamość osoby przeglądającej stronę. Nie stosujemy również danych do profilowania.

Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w naszej polityce plików cookies.

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru