Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Bormes les Mimosas (7 dni)

Dzień 1 - Bormes les Mimosas

Większa część tego malowniczo położonego i wyjątkowo ukwieconego miasta zabudowana jest pomalowanymi na różowo starymi kamieniczkami; warte obejrzenia są ruiny średniowiecznego zamku; z miasta roztacza się piękny widok na wyspy Porquerolles.

Dzień 2 - St. Tropez

Dystans: 26 Mm

Jeden z największych ośrodków turystycznych we Francji. Oprócz plaż warto odwiedzić muzeum malarstwa francuskiego, stary port i XVIII-wieczny kościół ze słynną dzwonnicą.

Dzień 3 - Antibes

Dystans: 36 Mm

Znajduje się tylko siedem mil na wschód od Cannes. Miasto przez długi czas należało do bogatej rodziny Grimaldich. W zbudowanym przez nich pałacu znajduje się dzisiaj muzeum Pabla Picassa – najbardziej znanego mieszkańca Antibes. Oprócz muzeum Picassa wartym zobaczenia miejscami są: muzeum archeologiczne znajdujące się w bastionie XVI-wiecznych murów miejskich, muzeum Napoleona Bonaparte, kościół z XIII w. oraz muzeum motyli. W mieście odbywają się liczne wystawy i festiwale. Tutaj pod koniec życia swoje powieści pisał Nikos Kazantzakis.

Dzień 4 - St. Raphael

Dystans: 22 Mm

Szczególnie warte polecenia dla wszystkich żeglarzy jest morskie muzeum archeologiczne. Prawie przez cały rok w mieście odbywają się różnego rodzaju festiwale i festyny. Warto tu zwiedzić Kościoły Templariuszy z XI – XII wieku oraz Notre Dame de Victoire. Z St. Raphael można się udać na pieszą wycieczkę do pobliskiego Frejus – miasta założonego w 49 r. p.n.e. przez samego Juliusza Cezara. Znajdują się tu liczne zabytki z czasów rzymskich: największy w dawnej Galii amfiteatr, teatr, Porte Doree – zachowana brama do łaźni miejskich z III wieku, ruiny akweduktu. Turyści mogą także zobaczyć wykopaliska archeologiczne Clos de la Tour. Z budowli nowych wyróżnia się kaplica, której budowę rozpoczął Jean Cocteau – jeden z najwybitniejszych przedstawicieli francuskiej awangardy artystycznej.

Dzień 5 - Ille de Porquerolles

Dystans: 40 Mm

Wyspy Porqerolles to rozciągnięty równoleżnikowo archipelag trzech malutkich wysepek leżący naprzeciwko Bromes les Mimosas. Ille de Porquerolles jest położona najbardziej na zachód. 4/5 wyspy to Park Narodowy. Oprócz lasów na uwagę zasługuje miejscowy kościół oraz latarnia morska (obie budowle z XIX wieku). W pozostałościach XVI-wiecznego fortu obejrzeć można wystawę podwodnych znalezisk archeologicznych (wystawa otwarta od stycznia do września).

Dzień 6 - Ille de Port-Cros

Dystans: 9 Mm

Wyspy Porqerolles to rozciągnięty równoleżnikowo archipelag trzech malutkich wysepek leżący naprzeciwko Bromes les Mimosas. Port Cros – środkowa wyspa – oferuje przybyszom malownicze trasy piesze biegnące pośród sosnowo-piniowego lasu. Większa część wyspy to Park Narodowy.

Dzień 7 - Bormes les Mimosas

Dystans: 7 Mm

Większa część tego malowniczo położonego i wyjątkowo ukwieconego miasta zabudowana jest pomalowanymi na różowo starymi kamieniczkami; warte obejrzenia są ruiny średniowiecznego zamku; z miasta roztacza się piękny widok na wyspy Porquerolles.

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru