Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Połączenia lotnicze do Tajlandii

Zanim kupisz bilet

Zanim zabierzesz się za szukanie biletów lotniczych do Tajlandii powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
• czy zamierzam przy okazji rejsu zwiedzić stolicę Tajlandii i spędzić kilka dni w Bangkoku?
• czy przywiązuję wagę do renomy linii lotniczych oraz komfortu podróżowania?
• co jest dla mnie ważniejsze: oszczędność czasu czy pieniędzy?

Warto również wiedzieć, że:
• najdroższe bilety lotnicze są w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra, a także Chińskiego Nowego Roku wypadającego między końcem stycznia a początkiem lutego,
• sezon w Tajlandii (podyktowany pogodą) zaczyna się w grudniu i trwa do końca marca – wtedy ceny są najwyższe a zainteresowanie przelotami największe,
• ceny w soboty są zwykle wyższe od cen w środku tygodnia, nie należy liczyć na okazje typu LAST MINUTE w okresie ferii zimowych czy okresów świątecznych.

Poniżej przedstawiamy kilka możliwości zakupu biletów lotniczych:

Połączenie bezpośrednie Warszawa – Bangkok polskim samolotem Dreamliner

Zalety: bez przesiadek i dodatkowych kosztów,
z polskojęzyczną obsługą, szybko – lot trwa
około 12h.
Wady: ograniczona liczba biletów, sztywne dni wylotu i powrotu , loty od listopada do marca.
Polskie linie lotnicze LOT nie mają w swojej ofercie lotów bezpośrednich do Bangkoku. Aby wykupić miejsca w Dreamlinerze trzeba zarezerwować lot czarterowy u touroperatora np. Rainbow Tours. Jest ich ograniczona liczba (większość sprzedawana w pakietach z hotelem). Najlepsza cena przy rezerwacji z półrocznym wyprzedzeniem. Ceny wahają się między 2900 – 3500 zł/osoba.

Połączenia ekonomiczne z jedną przesiadką

Zwykle najniższe ceny na przeloty do Bangkoku proponuje Aeroflot (przesiadka w Moskwie) oraz Ukrainian International Airline (przesiadka w Kijowie).  Cena w dwie strony wynosi poniżej 2000 zł od osoby. Szukając atrakcyjnych połączeń warto sprawdzić ofertę niskokosztowej linii Norvegian (przesiadka w Oslo), która oferuje przeloty Dreamlinerem.

Połączenia komfortowe z jedną przesiadką

Ostra rywalizacja firm z Bliskiego Wschodu doprowadziła do rozbudowy siatki połączeń oraz konkurencyjności cen. Bardzo wysoki standard usług ofertują: Qatar Airways (postój i nocleg w Doha), Emirates (postój i nocleg w Dubaju). Lepszą ofertę cenową ma Qatar ok. 2700 zł od osoby, Emirates ok. 3200 zł od osoby, ale wszystko uzależnione jest od okresowych promocji. Lot nie jest męczący, gdyż rozkłada się na dwa odcinki, po 6 godzin każdy. Do ceny biletu lotniczego trzeba jednak doliczyć koszt noclegu (w zamian możemy zwiedzać Dubaj lub Doha). Lądując w Katarze lub Emiratach nie potrzebujemy wizy.

Inne połączenia z jedną przesiadką

Warto zapoznać się z ofertą Lufthansy. Krótka przesiadka na lotnisku we Frankfurcie to szybszy lot i brak kosztów hotelu przy międzylądowaniu.

Krajowe linie lotnicze w Tajlandii

W ciągu dnia jest bardzo wiele połączeń (średnio co godzinę) między Bangkokiem a Phuket. Swoje usługi oferują AirAsia, Tai Lion Air, Nok Air. Cena za połączenie w dwie strony wynosi ok. 200 zł od osoby. Zwykle dwa razy w roku (na wiosnę w marcu) odbywa się wielka wyprzedaż miejsc w liniach AirAsia. Można wówczas zapłacić nawet 9 złotych za miejsce. AirAsia została w 2015 roku uznana najlepszą linią ekonomiczną (low-cost) w Azji.

Gdy chcemy lecieć bezpośrednio na Phuket

Wiele firm oferuje loty bezpośrednio na Phuket. Lista przewoźników znajduje się >>>tutaj
Przy planowaniu przelotu polecamy korzystanie z wyszukiwarki www.skyscanner.pl i rekomendujemy kupowanie biletów lotniczych z dużym wyprzedzeniem. Na promocje i niższe ceny można liczyć tylko wtedy, gdy czarter jachtu odbywa się przed sezonem lub po sezonie.

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru