Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Wyspa La Maddalena

To największa i najludniej zamieszkała wyspa archipelagu La Maddalena. Stałą łączność z Sardynią zapewniają jej regularne połączenia z miejscowością Palau. Główne miasto na wyspie nosi tę samą nazwę – La Maddalena. Portem miejskim jest Cala Gavetta usytuowana w wąskiej zatoce, w samym sercu miasta. Pół mili dalej na wschód mieści się kolejny port: Cala Mangiavolpe, a jeszcze dalej marina Arsenale, gdzie w 2010 r. rozgrywały się regaty Louis Vuitton. Ze względu na centralne położenie i wyjątkowy klimat miejsca rekomendujemy postój w Cala Gavetta.

Marina przewidziana jest na przyjęcie 300 jachtów o maksymalnej długości 50 metrów i zanurzeniu do 7 metrów. Prąd i woda na kei. Pojemniki na śmieci przy kapitanacie. Po sezonie toalety są  niestety często zamknięte.

Pobyt w La Maddalenie warto wykorzystać do zrobienia zakupów, spróbowania włoskich lodów czy wypicia espresso. My zachęceni przez mieszkańców wybraliśmy się na pobliskie wzniesienie  (droga z portu w kierunku krzyża) skąd rozpościera się bajeczny widok na miasto i pobliskie wyspy archipelagu. Wieczorna kolacja w pobliskiej pizzerii była ukoronowaniem dnia.

Inne miejsca na wyspie La Maddalena gdzie można cumować:

Cala Francesco – piękna zatoka na zachodnim wybrzeżu La Maddaleny, dobrze chroniona od północy. Boje na głębokości 5 m. W  południowej części znajduje się stary kamieniołom, z którego granitowe głazy były wysyłane w świat. Podobno granit z Cala Francese został wykorzystany do budowy Statuy Wolności.

Niewielka miejscowość Porto Massimo mieści się na północno-wschodnim brzegu wyspy. Znajduje się tutaj prywatny port otwarty od 30 kwietnia do 30 września. Przyjmuje jachty o  maksymalnym zanurzeniu 3.5 m, posiada mooringi. Podobno bardzo drogi, ale nie mieliśmy okazji tego sprawdzić.

W sąsiedniej zatoce Porto Lungo znajduje się około 50 boi ustawionych i  zarządzanych przez Porto Massimo. Capo Ferrari – zatoka i niewielka miejscowość od zachodniej strony wyspy. Kilka pirsów dla łodzi rybackich i niewielkich łodzi motorowych. Należy uważać na  płytką wodę w zatoce.

Cala Spalmatore – zatoka na południe od Porto Massimo (wschodnie wybrzeże wyspy). Zakaz rzucania kotwicy. W zatoce znajduje się 20 boi, płatnych 15 EUR za dzień. Długi betonowy pirs na  końcu z głębokością 4 m, przyjmuje jednocześnie 20 jachtów. Trzeba bardzo uważać podczas cumowania, gdyż część pirsu położona jest nad skałami. Wpływając do zatoki radzimy wezwać na 74  kanale UKF obsługę, aby wskazała miejsce do cumowania. Zatoka otwarta na wschodni i północno-wschodni wiatr. Piaszczysta plaża jest łatwo dostępna z lądu, dlatego w sezonie jest popularnym
kąpieliskiem.

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Wyspy Liparyjskie

Włochy

Wyspy Liparyjskie

Wulkaniczne wyspy na Morzu Śródziemnym z włoskim klimatem. WYSPY LIPARYJSKIE Znane również pod nazwą Wyspy Eolskie to grupa siedemnastu wysp... więcej »

zobacz więcej

Włochy

Wyspa La Maddalena

To największa i najludniej zamieszkała wyspa archipelagu La Maddalena. Stałą łączność z Sardynią zapewniają jej regularne połączenia z miejscowością Palau.... więcej »

zobacz więcej
Wyspa Lavezzi

Włochy

Lavezzi

Położona w Cieśninie Świętego Bonifacego, należąca do Francji wyspa Lavezzi jest dzika i bezludna. Zachwyca krystalicznie czystą wodą i białymi... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru