Skontaktuj się z nami tel. +48 22 446 83 80

Marina Agios Kosmas w Atenach

Marina Agios Kosmas została wybudowana w 2004 roku, na potrzeby regat żeglarskich rozgrywanych tu w ramach Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Obecnie, ze względu na swoje położenie, wykorzystywana jest głównie jako przystań prywatna dla dużych i bardzo dużych jachtów. To jedna z najbardziej bezpiecznych marin na całej linii brzegowej Attyki. Jedyną firmą czarterową, która ma tutaj swoją siedzibę jest Navigare Yachting – pirs H.

Położenie

Marina Agios Kosmas znajduje się w południowej części Attyki, obok miasta Glyfada, 15 km od centrum Aten, 25 km od międzynarodowego lotniska „Eleftherios Venizelos” i 15 km od portu w Pireusie. Od innej, bardzo popularnej Mariny Kalamaki dzieli ją dystans 6 km.

Warto zaznaczyć, że Marina Agios Kosmas jest częścią olbrzymiego projektu inwestycyjnego o nazwie Hellinikon. W ramach tego projektu, w ciągu najbliższych 5 lat, ma powstać tu Metropolitan Park – największy park miejski w Europie, planowana jest rewitalizacja pasa wybrzeża (3,5 km) m.in. poprzez utworzenie kilometrowego pasa plaży publicznej, oraz zostaną ukończone inwestycje mieszkaniowe i handlowe.

Adres:
Marina Agios Kosmas
Poseidonos Avenue 16777 Elliniko
VHF channel 9
F: +30 210 9841449

Współrzędne geograficzne
37° 52’50” N, 23°43’29” E

Marina Agios Kosmas

Jak dojechać do mariny Agios Kosmas

Międzynarodowe lotnisko w Atenach (Venizelos International Airport) leży 26 km od mariny. Najłatwiej i najszybciej dostać się do mariny taxówką. Za kurs w ciągu dnia zapłacimy ok. 40 EUR (w nocy ok 40% drożej). Podróż potrwa w zależności od korków od 30 min do 60 min. Teren mariny jest strzeżony, dlatego przed wjazdem (szlaban) trzeba zgłosić, że jedzie się do Navigare Yachting. Taksówką najlepiej podjechać do biura zlokalizowanego w południowej części mariny. Istnieje możliwość zamówienia busa do 10 osób (koszt ok. 110 EUR dzień / 130 EUR noc).

Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. W tym celu po wylądowaniu udajemy się na przystanek autobusowy położony między Exit 4 a Exit 5 i wsiadamy do autobusu oznaczonego X96. W sezonie autobus kursuje przez całą dobę średnio co 20-30 minut. Bilet kosztuje 6 Euro i kupimy go u kierowcy. Podróż trwa około godziny. Wysiadamy na przystanku „2nd Elliniko”. Ponieważ marina jest olbrzymia aby dotrzeć biura Navigare Yachting trzeba pokonać dystans ponad kilometra. Z tego też powodu odradzamy to rozwiązanie.

Udogodnienia

Marina jest duża i nowoczesna (gotowa na przyjęcie 337 jachtów od 6 do 90 m długości). Oferuje wiele usług i udogodnień:

  • dostęp do prądu 220/380 V i wody
  • WC i prysznice
  • 24-godzinną ochronę
  • 4 strefy parkingowe
  • system odprowadzania nieczystości
  • slip

W marinie nie ma stacji benzynowej obsługującej jachty, dlatego tankowanie paliwa odbywa się z cysterny – zazwyczaj w piątek wieczór po zakończonym czarterze.

Biuro Navigare Yachting położone jest w południowej części mariny, na pierwszym piętrze i jest wyraźnie oznaczone. Obok znajdziemy liczne toalety i prysznice.

Marina robi wrażenie dość opustoszałej. Wiele pomieszczeń stoi pustych. Nie ma tu żadnych barów, sklepów ani restauracji.

Jeśli chcemy zrobić zakupy na jacht należy zgłosić to w biurze Navigare Yachting. System jest ten sam co w Marinie Kalamaki: pod jacht podjeżdża busem Grek, który zabiera załogę na zakupy do swojego sklepu, a następnie odwozi na jacht. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Za transport do/z sklepu nie płacimy dodatkowo, jedynie za dokonane zakupy.

Aby zjeść posiłek w lokalnej tawernie należy udać się do Glifady leżącej nieopodal. Przystanek tramwajowy znajduje się 100 m od wjazdu do mariny. Bilet na tramwaj kosztuje 1,40 EUR i jest ważny przez 90 min. od momentu skasowania. Można go kupić w niebieskim automacie, który znajduje się w tramwaju. Nie ma możliwości kupienia biletu u kierowcy. Aby znaleźć się w centrum Glifady, słynącej z życia nocnego, pełnej sklepów i restauracji, trzeba wysiąść na przystanku: Plateia Katraki (około 5 minut drogi).

 

Marina Agios Kosmas w Atenach - baza Navigare Yachting

Zaplanuj rejs z nowej bazy Navigare Yachting

Nowa baza Navigare to świetny punkt startowy do odwiedzenia wysp Zatoki Sarońskiej i Argolidzkiej.

Aegina 20 Mm
Hydra 39 Mm
Spetses 51 Mm
Serifos 65 Mm
Sifnos 74 Mm
Milos 81 Mm
Mykonos 89 Mm
Santorini 128 Mm

Bardziej doświadczeni żeglarze z pewnością chętnie popłyną na Cyklady. Propozycja 7-dniowej trasy rejsu z Mariny Agios Kosmas na Cyklady:

Dzień 1: Navigare Yachting marina Agios Kosmas Ateny – Wyspa Kitnos (35 Mm)
Dzień 2: Wyspa Kitnos – Wyspa Serifos (26 Mm)
Dzień 3: Wyspa Serifos – Wyspa Sifinos (25 Mm)
Dzień 4: Wyspa Sifinos – Wyspa Siros (29 Mm)
Dzień 5: Wyspa Siros – Wyspa Kitnos (Loutra) (20 Mm)
Dzień 6: Wyspa Kitnos – Wyspa Kea (21 Mm)
Dzień 7: Wyspa Kea – Navigare Yachting marina Agios Kosmas Ateny (35 Mm)


Planujesz czarter jachtu? Zrób to z nami! Bieżąca dostępność, atrakcyjne ceny, wysokie zniżki.


Galeria

Lokalizacja

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Hydra-Grecja

Grecja

Hydra

Hydra (Grecja) – ta najładniejsza wyspa Zatoki Sarońskiej należy do najmodniejszych i najdroższych ośrodków wakacyjnych Grecji. Hydra (Idra) – to... więcej »

zobacz więcej
Grecja Rodos

Grecja

Rodos

Rodos przyciąga doskonale zachowaną średniowieczną starówką. Do uroczego Starego Miasta wiedzie aż dziewięć zachowanych bram połączonych ze sobą murami obronnymi... więcej »

zobacz więcej

Grecja

Kos

Ta niewielka wyspa położona u wybrzeży Turcji, kształtem przypomina krewetkę. Wzdłuż jej południowego brzegu ciągną się pastwiska i pola uprawne... więcej »

zobacz więcej

 

 

Punt

Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro)

02-791 Warszawa

tel. +48 22 446 83 80

fax +48 22 894 00 42

 

info(@)punt.pl

MENU
Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy przewodnik po trasie rejsu z Trogiru