REJS: PÓŁNOCNA DALMACJA, ISTRIA, WENECJA, SŁOWENIA - DELPHIA 47

Nasz rejs rozpoczniemy w środkowej Dalmacji w miejscowości Biograd. Stamtąd udamy się na północ w kierunku Puli i Wenecji. Po drodze odwiedzimy wyspę Losinj i malowniczą miejscowość Rovinj. W drodze powrotnej zawiniemy do słoweńskiego Piranu. Podróż, podczas której odwiedzimy trzy kraje, potrwa 10 dni. W tym czasie będziemy chcieli pokazać Wam jaką potęgą była Republika Wenecka i jaki wpływ wywarła na miasta północnego Adriatyku. Zapraszamy na rejs!

 

JACHT: DELPHIA 47 s/y Jam Session

Jacht, zaprojektowany przez Andrzeja Skrzata i zbudowany w polskiej stoczni jachtowej Delphia Yachts, wyróżnia się nowoczesnym i eleganckim designem. Mająca 14,03 metrów długości oraz 4,5 metra szerokości, jednostka swobodnie mieści w swym wnętrzu 5 dwuosobowych kabin, przestronną messę, dwie łazienki w tym jedną z prysznicem, stół nawigacyjny oraz wygodny kambuz. Obszerny kokpit z dwoma kołami sterowymi zapewnia miejsce dla 10-osobowej załogi oraz łatwą komunikację z keją podczas postoju w porcie.


• Dowiedz się więcej o jachcie Delphia 47 s/y Jam Session >>


UKŁAD KABIN


Kabiny rufowe i przymasztowe (piętrowe) przeznaczone są dla załogi (8 osób). Kabina dziobowa zarezerwowana jest dla skippera. Koje wyposażone są w fartuchy sztormowe. Zapraszamy na pokład!

 

PLAN REJSU:  Biograd - Losinj - Rovinj - Wenecja - Piran - Pula - Biograd

 


 

BIOGRAD

Biograd na Morie leży niespełna 30 km od Zadaru. Dawna siedziba królewska stanowi obecnie centrum turystyczne z dobrze rozwiniętą bazą żeglarską.

   
 

WYSPA LOSINJ

W przeszłości na wyspie osiedlali się bogaci kapitanowie oraz zamożni właściciele jachtów. Ślady przeszłości odnajdziemy w pięknie zachowanych willach otoczonych okazałymi ogrodami. Wyspa urzeka bujną roślinnością, w tym licznie porastającymi jej brzegi sosnami. Morze gra tutaj wszystkimi odcieniami błękitu. Okolice wyspy Lošinj słyną ze spotkań żeglarzy z delfinami. Dwie największe miejscowości na wyspie to Veli i Mali  Lošinj. Na przekór nazwie, Veli Lošinj to mniejsza i cichsza wersja Mali Lošinj.

   
 

ROVINJ

Niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji. Położone na wzgórzu, którego zwieńczeniem jest kościół św. Eufemii. Warto wejść na jego dzwonnicę, aby móc podziwiać okolicę.  Stare kamienice obmywane są przez fale Adriatyku, a rybacy co rano zachęcają do zakupu świeżo złowionych ryb. Zobacz więcej >>> tutaj.

   
 

WENECJA

Cel naszej podróży. Największy port morski średniowiecznej i renesansowej Europy. Okrzyknięte największym muzeum świata pod gołym niebem. Miejsce wyjątkowe, które przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć.

Zacumujemy w marinie naprzeciwko Placu św. Marka i Pałacu Dożów. Skąd co 10 minut odpływają tramwaje wodne w kierunku Canal Grande ...

   
 

PIRAN

Słoweński port wyjątkowej urody. Miasto przez wiele lat należało do Republiki Weneckiej. Czerwone dachówki kamienic kontrastują z turkusem wody. Niewielki rybacki port, w którym będziemy chcieli zacumować leży w samym centrum miasta. Ruch kołowy jest tutaj zamknięty. Zobacz więcej >>> tutaj.

   
 PULA

Największą atrakcją Puli jest rzymski amfiteatr - zaliczany do trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów Starożytnego Rzymu. Mógł on pomieścić aż 23 tys. ludzi! Pula to również znakomite miejsce do degustacji lokalnej kuchni.

Trasa rejsu może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych lub gdy skipper/załoga postanowi inaczej.

 

Termin i cena rejsu w sezonie 2017:Start Koniec Jacht Miejsce / trasa Cena Rezerwacja on-line
21.10 31.10 Delphia 47 Biograd - Wenecja - Biograd 1440.0 PLN - wolne miejsca --> rezerwuj
ostatnie 1 miejsce

TABELA POKAZUJE DOSTĘPNOŚĆ W CZASIE RZECZYWISTYM

 

LUB
Natychmiastowa płatność ON-LINE.
Przelew internet. lub karta kredytowa.
  


ZNIŻKI: 5% przy rezerwacji do 31/12/2016, 5% na targach żeglarskich , 5% dla stałych klientów, 5% dla grupy minimum 4 osób przy jednoczesnej rezerwacji. Upust maksymalny - 10%.

 

CENA ZAWIERA: miejsce na jachcie, ubezpieczenie NNW i KL, gaz do kuchenki, opiekę skippera.

 

CENA NIE ZAWIERA: transit-logu / sprzątania po rejsie, dojazdu, wyżywienia , opłat portowych, paliwa zużytego podczas kursu.

KOSZTY DODATKOWE (płatne na miejscu):
transit-log / sprzątanie po rejsie (opłata do podziału na załogę: 160 EUR)
Kasa pokładowa: średni koszt utrzymania ok. 1200-1400 HRK / osoba / tydzień (wyżywienie, paliwo, opłaty portowe).
Opłata klimatyczna: 1 EUR / osoba / dzień.
Parking dla samochodu osobowego: ok. 50 EUR / tydzień.

Jak przydzielane są koje na jachcie?
Nie ma możliwości wybrania i zarezerwowania koi przed rejsem. Podziału miejsc dokonuje na początku rejsu skipper, uwzględniając liczbę par, pojedynczych osób itp. Jeżeli w załodze jest para, staramy się udostępnić jej miejsce w kabinie z podwójną koją. W przypadku, kiedy załoga nie zgadza się z dokonanym przez skippera podziałem, następuje losowanie koi.

KASA POKŁADOWA:
wysokość wpłat do kasy ustalana jest przez uczestników rejsu.
Z kasy opłacane jest wyżywienie przygotowywane na jachcie, opłaty portowe i paliwo.
Skipper zwolniony jest z wnoszenia składki do kasy pokładowej.

Płatność: 50% ceny płatne przy dokonaniu wstępnej rezerwacji, pozostała część w wysokości 50%  na 6 tygodni przed rozpoczęciem rejsu.

 POWRÓT
Vademecum