Czarter Jachtów Hiszpania

Czarter Jachtów Hiszpania

Hiszpania - kraj flamenco i paelli

Hiszpania oferuje turystom wszystko, co najlepsze - piękną pogodę, mnóstwo atrakcji podróżniczych i kulturalnych, znakomitą kuchnię. Hiszpania to nie tylko pełne temperamentu Hiszpanki i bohaterscy torreadorzy, to przede wszystkim piękny kraj, który dopieści nas drogocennym słońcem, olśni zabytkami i uraczy smakowitymi potrawami. Przed nami moc atrakcji - ciepła i słoneczna pogoda, piękne plaże, wspaniała kultura i tradycja. Zobaczymy Świętego Graala, skosztujemy wybornej Paella Valenciana, zagościmy w domu Pabla Picassa…. Koniecznie odwiedź z nami Hiszpanię i rozkoszuj się fiestą! 

Żeglarzom Hiszpania oferuje dwa znakomite regiony do pływania: Baleary, skąd można wyczarterować jacht z Palma de Mallorca oraz Wyspy Kanaryjskie, gdzie proponujemy rozpocząć czarter z Teneryfy lub Gran Canarii.

 

INFORMACJE PODSTAWOWE: Hiszpania (Reino de España) jest największym z trzech państw leżących na Półwyspie Iberyjskim. Graniczy z Andorą, Francją, Gibraltarem, Portugalią i Marokiem. Do Hiszpanii należą Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim, Baleary na Morzu Śródziemnym oraz dwie posiadłości w Afryce Północnej – Ceuta i Melilla. Hiszpania jest podzielona na 17 prowincji, tzw. comunidades autonomas. Najbardziej wysuniętym punktem na północ jest przylądek Estaca de Bares w Galicji, na południe Punta Saltos na wyspie Hierro, a na wschód Punta Espero na Minorce. Stolica kraju: Madryt Linia brzegowa Hiszpanii liczy prawie 5 000 km.

 

JĘZYK: Językiem urzędowym jest hiszpański (kastylijski). Regionalnie używany jest język kataloński (używany m.in. w Katalonii i Balearach, baskijski (Kraj Basków) i galicyjski (Galicja).

 

WALUTA: Walutą Hiszpanii jest euro (1 euro = 4,08 PLN stan na dzień 17.03.2011). Aktualny kurs możesz sprawdzić tutaj. Obcą walutę można wymieniać w bankach, kantorach, urzędach pocztowych oraz w większości marin, biur podróży, hoteli i kempingów.

 

POGODA: Klimat Hiszpanii jest zróżnicowany za względu na urozmaiconą rzeźbę terenu. Na południu i wschodzie kraju jest gorąco i sucho, zimy są łagodne i ciepłe (od 6 do ponad 10 stopni) a lata gorące (ponad 22 stopnie). Północ i zachód charakteryzują się chłodnym i deszczowym klimatem. Jest tam wilgotno, występują spore opady deszczu, a temperatury są umiarkowane. Zimy są łagodne, a lata chłodne. Centrum kraju to klimat kontynentalny. Występują tu duże amplitudy temperatur, zarówno dobowe jak i roczne.

 

JAK DOJECHAĆ:

Samolot: Hiszpania posiada wiele międzynarodowych lotnisk. Bezpośrednie loty z Polski są obsługiwane przez LOT i Lufthansę. W związku z licznymi promocjami ceny biletów zmieniają się. Zwykle cena biletu rośnie, im bliższa jest data wylotu. Korzystnych połączeń szukaj na www.skyscanner.pl.

 

Pociąg i autobus: Do Hiszpanii możemy też się dostać pociągiem lub autobusem. Jednak podróż jest długa – ok. 45 godzin. W przypadku kolei cena biletu może być dużo wyższa niż biletu lotniczego, a dodatkowo trzeba się liczyć z licznymi przesiadkami. Można rozważyć podróż pociągiem Interrail. Ceny kształtują się od 160 Euro do 250 Euro. Jeśli chodzi o autobus – zarówno krajowi jak i zagraniczni przewoźnicy oferują przejazdy do Hiszpanii. Ważne jest, żeby pytać się o trasę przejazdu. Przewoźnicy zwykle zbierają podróżnych z różnych miast Polski, co może wydłużyć czas podróży. Informacji o przewozach autokarem można szukać m.in. na www.przejazdyautokarowe.com.pl lub www.eurolinespolska.pl

 

Samochód: Podróż samochodem może okazać się najtańszym środkiem transportu – jeżeli wybierzemy się w kilka osób. Najkrótsza droga prowadzi przez Czechy, Niemcy i Francję. Można też wybrać wariant przez Austrię, Włochy i Francję. W Czechach, Austrii, Słowacji i Szwajcarii trzeba wykupić winietę, która jest ważna przez określony czas. Na autostradach we Francji, Włoszech, Hiszpanii płaci się za przejechaną odległość. W Hiszpanii autostrady są płatne.

 

Kliknij w baner poniżej i sprawdź naszą ofertę czarterów jachtów w Hiszkpanii. Jeśli nie znajdziesz jachtu dla siebie, skontaktuj się z nami chętnie poszukamy dla Ciebie dodatkowych ofert.

 

 

 

CENNIK CZARTER HISZPANIA

 

Zobacz również:

Czarter jachtów Chorwacja

Czarter jachtów Grecja

Czarter jachtów Malta

Czarter jachtów Włochy

Czarter jachtów Francja

Czarter jachtów Tajlandia

Czarter jachtów Karaiby

POWRÓT
Zobacz ciekawe miejsca:
Cabrera
Porto Cristo/Coves del Drach
Vademecum